Witamy serdecznie na naszym blogu - Transport Mania!

Wszystko co musisz wiedzieć o przeprowadzce za granicę

Wszystko co musisz wiedzieć o przeprowadzce za granicę (wspomnieć o przeprowadzkach za granicę, o transporcie mebli busem, itd, wszystkie najważniejsze informacje, jak sprytnie zorganizować)

Właściwa organizacja wszelkich podejmowanych działań jest najlepszą metodą walki ze stresem, przyda się również podczas przygotowań do wyprowadzki do obcego kraju! Zapraszamy do zapoznania się z naszymi praktycznymi poradami, które każdemu ułatwią sprytną przeprowadzkę za granicę.

Aspekty formalne

Szykując się do wyjazdu upewnijmy się odpowiednio wcześnie, czy mamy wszystkie niezbędne dokumenty. Gdy już będziemy o tym przekonani, koniecznie spakujmy w solidną teczkę, która będzie zawsze pod ręką, aby nie zgubiła się podczas zamieszania związanego z pakowaniem.

Torba podręczna – nasz ratunek w chaosie

Przed rozpoczęciem pakowania kartonów należy przygotować podręczną torbę, która będzie zawierała najpotrzebniejsze codzienne kosmetyki i kilka zmian ubrań, ponieważ po przeprowadzce, zanim rozpakujemy wszystkie pudła, bardzo ciężko będzie cokolwiek odnaleźć.

Właściwa kolejność pakowania

Przez rozpoczęciem pakowania musimy przygotować sobie szczegółową listę wszystkiego, co chcemy zabrać. Listę należy podzielić na kategorie, takie jak: ubrania, kosmetyki, naczynia, książki, drobne sprzęty kuchenne, buty itd. Od czego najlepiej zacząć? Znane jest bardzo dużo rozmaitych strategii, ale najrozsądniejszą wydaje się zabranie się na początku za najbardziej kłopotliwe i duże przedmioty, takie jak meble, telewizory, czy żyrandole, których bezpieczne zapakowanie jest najtrudniejsze. Następnie można dopakowywać mniejsze rzeczy, tak aby zapełniać pozostałe wolne przestrzenie. Istnieje niezwykle szeroki asortyment różnorodnych artykułów służących do zawijania delikatnych naczyń, urządzeń i kosztowności. Jednakże dużo bardziej ekologiczne i zdecydowanie tańsze wydaje się wykorzystanie do tego celu naszych miękkich ubrań. Poza tym, ten sposób pozwoli nam zaoszczędzić ogrom cennego miejsca. Skarpetki, małe ręczniki, ściereczki, czy podkoszulki można wykorzystać do wypełniania naczyń i pustych pojemników. Koce, kołdry i poduszki doskonale sprawdzą się do stabilizowania i zabezpieczania większych mebli i przedmiotów. Koniecznie pamiętajmy o natychmiastowym podpisywaniu pudełek i toreb, bo inaczej czeka nas stresujące przekopywanie ich na oślep.

Transport

Najlepszym sposobem na przewiezienie naszego dobytku jest wynajęcie specjalnego busa transportowego. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie ryzykujemy dużych kosztów związanych z wielokrotnych wożeniem mniejszych partii bagażu samochodem lub samolotem. Zabranie wszystkich walizek i kartonów za jednym zamachem pozwoli nam uniknąć zapomnienia o jakiś ważnych rzeczach. Poza tym, znając pojemność wynajętego auta, łatwiej będzie zaplanować jakie przedmioty zabierzemy i unikniemy niepotrzebnego wożenia gratów, które nie są nam potrzebne.

A co robić na miejscu?

Rozpakowywanie bagażu przewiezionego do nowego miejsca zamieszkania jest zdecydowanie łatwiejsze, ale musimy zabrać się do niego w odpowiedni sposób. Zacznijmy od najmniej używanych rzeczy, aby ułożyć je na dnie szaf, a potem przejdźmy do codziennie używanych przedmiotów.

0 Komentarze

Dodaj nowy komentarz

4 × trzy =