Witamy serdecznie na naszym blogu - Transport Mania!

Przejazdy za granicę, czym najlepiej podróżować?

Wakacje dla wielu już się skończyły, jednak że podróżować można przecież przez cały rok. Wiele osób specjalnie rezygnuje z typowego, letniego urlopu w najbardziej obleganych miesiącach, na rzecz jesiennych, zimowych lub wczesnowiosennych wypraw. Żeby zwiedzać potrzebny jest oczywiście odpowiedni środek transportu. Wybór jest dość spory, w zależności od tego, w jakie miejsce chcemy się dostać i co preferujemy.

Popularne środki transportu

Podróżując po Polsce najczęściej wybieranym środkiem transportu jest zdecydowanie samochód, który posiada niemalże każda rodzina. Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób przemieszczania się z miejsca na miejsca.

Większy rozstrzał pojawia się natomiast przy wyjeździe za granicę. Są bowiem miejsca, do których z łatwością dotrzemy samochodem, takie jak Chorwacja, czy pobliskie Czechy lub Słowacja. Na dłuższy wakacyjny urlop jest to rozwiązanie idealne, gdyż do samochodu zapakujemy wszystkie niezbędne na czas pobytu rzeczy. Do stolic państw sąsiadujących z Polską w większości dojedziemy także pociągiem. Samolot to natomiast idealny i jedyny środek transportu na odległe kontynenty. Oczywiście jest również wybierany przy podróżach do wielu krajów europejskich, gdzie droga przebyta samochodem byłaby zbyt uciążliwa i nieopłacalna. Samolot gwarantuje szybką i bezpieczną podróż, auto natomiast wypożyczyć można zawsze na miejscu. Młodzi ludzie często, aby zaoszczędzić pieniądze podróżują auto-stopem lub BlaBlaCarem. Każdy z tych środków transportu posiada swoje dobre i złe strony, wszystko zależy w głównej mierze od naszych oczekiwań, budżetu, jakim dysponujemy oraz miejsca naszego wypoczynku.

Busy – niezastąpione w podróży po kraju jak i za granicę

Oczywiście w niektórych z wyżej wymienionych przypadków, środkiem transportu może być także bus. Przewoźnicy oferują swoje usługi do państw takich Niemcy, Holandia, Czechy czy Belgia. Naprawdę jest w czym wybierać. Jedną z największych zalet busa jest jego cena. Podróż busem jest niewątpliwe najtańszą z form transportu, zwłaszcza, kiedy bilet zamówimy z odpowiednim wyprzedzeniem lub uda nam się trafić na super promocje, które coraz to częściej oferują przewoźnicy. Dla stałych klientów są także rabaty. W busach znajdziemy także specjalne miejsce na nasz główny jak i podręczny bagaż, czy schowek na najpotrzebniejsze drobiazgi. Podróż busami jest wygodna i przyjemna, gdyż nie musimy męczyć się wiele godzin za kierownicą, w każdej chwili możemy się zdrzemnąć, obejrzeć ulubiony film czy posłuchać muzyki. Niewątpliwe standardy w busach z roku na rok są coraz to lepsze: w większości mamy w nich dostęp do darmowego Wi-fi, klimatyzację i ogrzewanie, gniazda do ładowania, dzięki którym przez całą podróż pasażerom nie zabraknie dostępu do energii. Busy są ciągle bardzo popularnym środkiem transportu zarówno za granicę jak i po Polsce, wśród ludzi młodych, rodzin z dziećmi jak i osób starszych. Bezpiecznie transportują pasażerów w wybrane przez nich miejsce, często także „od drzwi do drzwi”, co jest niesamowicie wygodne dla osób mniej zmotoryzowanych.

0 Komentarze

Dodaj nowy komentarz

2 × 2 =