Witamy serdecznie na naszym blogu - Transport Mania!

Gdzie najlepiej podjąć pracę za granicą ?

Decyzja o podjęciu pracy za granicą nie przychodzi łatwo. Bardzo często wiąże się bowiem z porzuceniem dotychczasowego miejsca pracy, a często z rozłąką z rodziną i najbliższymi. Nawet praca sezonowa, krótkoterminowa wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Z drugiej strony praca za granicą to dodatkowe lub po prostu lepsze wynagrodzenie, które bardzo często, mimo różnorodnych trudności, przywraca blask życiu.

Po wielu latach cudzych doświadczeń Polacy skupili się na kilku głównych kierunkach, które nie ograniczają się już wyłącznie do Niemiec. Nasza obecność w Unii Europejskiej pozwala na komfortowe poszukiwanie pracy za granicą, a ofert pracy można poszukiwać poprzez wiele zaufanych stron lub po prostu skierować się do urzędu pracy, gdzie zagraniczne firmy poszukują pracowników w naszym kraju.

Praca w Holandii

Wielka Brytania stanowi cały czas atrakcyjny kierunek poszukiwań pracy, ale nieuniknione zmiany związane z brexitem lub po prostu niski poziom bezpieczeństwa w tym kraju skierował zainteresowanie Polaków na nowe rynki pracy, nie tylko sezonowej. Jednym z wymarzonych kierunków stała się Holandia, przede wszystkim ze względu na zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Stopa bezrobocia w tym kraju wynosi ok. 4% i spada przy jednoczesnym przyroście miejsc pracy.

O popularności tego kierunku mówi ilość agencji pracy poszukujących osób do pracy w ogrodnictwie, rolnictwie czy szklarniach. Szacuje się, że w Holandii przebywa obecnie ok. 200 tys pracowników z Polski. Obsługa tego rynku pracy jaka funkcjonuje w Polsce znakomicie się sprawdza, m.in. dzięki rozbudowanemu transportowi busowemu. Busy do Holandii jeżdżą właściwie liniowo i bez problemów przewożą wszystkich chętnych pracowników.

Praca w Norwegii

Niezwykle popularnym kierunkiem jest Norwegia, która wciąż poszukuje pracowników i często wręcz preferuje Polaków. Niskie bezrobocie w tym państwie na poziomie plus/minus 4% czyni z niej niezwykle atrakcyjne miejsce pracy. Norwegia charakteryzuje się, co prawda, wysokimi kosztami życia, ale przy proporcjonalnych zarobkach. Dlatego pracownicy nastawieni wyłącznie na pracę sezonową, przy oszczędnym wydawaniu zarobionych pieniędzy mogą przywieść ich do domu naprawdę sporą ilość.
Nie bez znaczenia jest też bliskość tego państwa oraz wygodny transport promami, które pływają z częstotliwością najlepszego ze środków komunikacji.

Praca w Niemczech

Nieustanną popularnością cieszą się Niemcy jako miejsce pracy. Od dziesiątków lat Niemcy są dla Polaków miejscem wymarzonym do pracy i to z wielu względów. Opieka socjalna, praworządność, wysokie zarobki, pewność pracy wszystko to powoduje, że mimo wielu innych propozycji Niemcy cały czas plasują się bardzo wysoko jako miejsce pracy nie tylko sezonowej. Jednym z argumentów za takim wyborem jest bliskość tego państwa oraz rozwinięty przez ostatnią dekadę transport busem, dowożący pracowników sezonowych. Busy z regularnością zegarka podróżują w obie strony umożliwiając szybką zmianę miejsca i przyjazny system zatrudnienia.

0 Komentarze

Dodaj nowy komentarz

20 − 14 =